Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Prej 84 vitesh në të njëjtën firmë, ndërron jetë punonjësi më besnik në botë

spot_img

Lajme të ngjashëm

da3fe3f57cae19d037d538d569a29ef1

John Burns njihet si punonjësi më besnik në botë, pasi për 84 vite punoi në të njëjtën firmë, por ditën e sotme ka ndërruar jetë.

Edhe pse në moshën 98 vjeçare, Burns vazhdonte të punonte në “TC Young Wilson Terris”, në Edinburg, firmë të cilës iu bashkua që në moshën 14 vjeçare.

Puna e tij ishte të dorëzonte dokumente ligjore në Gjykatë, ndërsa kohët e fundit ishte shprehur se parashikontë të tërhiqej dhe të dilte në pension.

Punën në këtë kompani ai e ndërpreu vetëm gjatë Luftës së Dytë Botërore, pasi u dërgua për të shërbyer si radio operator në Afrikë.

Më shumë

spot_img