Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

Prej 5 ditësh i shtruar me Covid te Infektivi, vdes në spital taksisti 60 vjeçar

Lajme të ngjashëm

Një tjetër viktimë si pasojë e Covid është shënuar në vendin tonë.

Mbrëmjen e djeshme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një taksist 60 vjeçar nga Tepelena.

Ai ishte shtruar prej 5 ditësh në spital, ndërsa simptomat e para të Covid i ka shfaqur para 10 ditësh.

Gjendja e tij është përkeqësuar ditët e fundit dhe si pasojë nuk e ka fituar dot betejën me Covid.

Dje, për 24 orët e fundit ministria e Shëndetësisë, raportoi se ndërruan jetë 5 pacientë me Covid si dhe ishin shënuar 154 raste të reja nga COVID 19, shifra më e lartë që nga fillimi i pandemisë.

 

Më shumë