Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej 4 muajsh e ZHDUKUR në Greqi, vëllai i 19-vjeçares shqiptare mes lotësh apelon për kthimin e saj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1ae6f209876f836c7939db4aca18a1c3

Vëllai i 19-vjeçares Artemis Vasili e zhdukur prej 16 tetorit 2020 ka kërkuar ndihmë në media për gjetjen e motrës së tij.

Ai u ka bërë apel personave që po e mbajnë peng që ta lëshojnë dhe t’i bashkohet familjes së saj.

Me lot në sy, Marko tregon situatën e vështirë që po kalon familja e tyre.

 “Dua t’u drejtohem personave që mbajnë motrën time kundër vullnetit të saj, nëse ata e mbajnë atë ose kushdo që i ka bërë diçka asaj, ta lejojnë që të kthehet në shtëpi që t’i jepet fund këtij mundimi që po kalon familja jonë. Na mungon shumë. Besoj se nëse Artemis do të më dëgjonte, ajo do të na kontaktonte”,- tha ia.

Deklarata e vëllait të Artemisës:

Jemi katër fëmijë dhe Artemis është më e ndrojtura nga të gjithë ne. Atë mëngjes para se motra ime të zhdukej, nuk do ta harroj kurrë. E kisha parë në shtëpi, fytyra e saj ishte e freskët, e lumtur dhe më uronte “punë të mbarë” sepse po bëhesha gati të shkoja në punë.

Ditën kur ajo u zhduk i tha nënës time se do të shkonte në një dyqan të madh lodrash për të pyetur nëse kishin nevojë për dikë për punë. Kur kaluan orët dhe unë u ktheva nga puna, Artemis ende nuk ishte kthyer në shtëpi, prindërit ishin të shqetësuar dhe ne e kërkuam.

Po atë natë shkuam në stacionin e policisë në Koropi për të raportuar zhdukjen e saj dhe atje na thanë se do të duheshin 48 orë që të pranohej denoncimi. Atë natë shkova me miqtë e mi për të kërkuar motrën në atë stacion autobusi ku është kapur edhe nga kamerat. I pyeta shoqet e saj por ato nuk dinin asgjë.

Ne besojmë se ai hipi në një automjet, jo në një autobus.

Nëna ime qan gjithë kohën, nuk bën asgjë dhe është e izoluar në dhomën e saj. E gjithë familja e ka pikë të dobët Artemisë dhe sepse ajo është e ndjeshme dhe nuk meriton gjithçka që i ka ndodhur. Lutemi që çdo ditë të jetë gjallë dhe dëshmitë që marrim ata na tregojnë se ai është gjallë. Një grua pretendon se e pa motrën time në një dyqan dhe se dy të huaj ishin me të.

Shpresojmë që është me të vërtetë Artemis dhe jo një vajzë që i ngjan asaj.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img