Tirana
few clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1.5kmh
20 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
Die
31 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej 28 vitesh i arratisur, 51-vjeçari ekstradohet nga Belgjika drejt Shqipërisë, vrau një grek në 1993 (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

45fbd3df22421a2b470bfd4a7415af3f

Ditën e sotme është bërë ekstradimi nga Belgjika drejt Shqipërisë, i 51-vjeçarit shqiptar Muhamet Belba.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan e ka dënuar 51-vjeçarin me 22 vjet heqje lirie, për veprën penale “Vjedhje me armë me pasojë vdekjen”.

Muhamet Belba, në datë 17.02.1993, në Greqi, ka vrarë një shtetas grek, me qëllim grabitjen e një shume parash që kishte me vete.

Njoftimi i policisë:

Interpol Tirana

Falë bashkëpunimit dhe shkëmbimit  të informacionit mes Interpol Tiranës, Departamentit të Polcisië Kriminale dhe  autoriteteve  policore në Belgjikë u bë e mundur kapja me qëllim ekstradimi e një shtetasi të  shpallur në kërkim ndërkombëtar. 

Nga Interpol  Tirana, në bashkëpunim me autoritetet policore në Belgjikë, është bërë ekstradimi nga Belgjika drejt Shqipërisë, i shtetasit shqiptar Muhamet Belba, 51 vjeç.

Ky shtetas është arrestuar nga autoritetet policore në Belgjikë, me qëllim ekstradimin drejt Shqipërisë, në zbatim të urdhër arrestit ndërkombëtar të nxjerrë nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan e ka dënuar këtë shtetas me 22 vjet heqje lirie, për veprën penale “Vjedhje me armë me pasojë vdekjen”.

Shtetasi Muhamet Belba, në datë 17.02.1993, në Greqi, ka vrarë një shtetas grek, me qëllim grabitjen e një shume parash që kishte me vete.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img