Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Prej 10 vitesh në arrati, prangat dibranit të shpallur në kërkim ndërkombëtar, fshihej në Shijak

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Blerim Troca ka rënë në prangat e policisë, pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nën akuzën “marrëdhënie me dhunë me të miturit”.

40-vjeçari i shpallur në kërkim, është i dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Santa Maria në Itali, për veprën penale “Marrëdhënie me dhunë me të mitur.”

Toca i kërkuar nga Interpoli dhe TIMS, me origjinë nga Dibra, prej 10 vitesh fshihej në një banesë në Shijak.

Mësohet se autoritetet vijojnë me procedurat për të bërë të mundur ekstradimin e këtij shtetasi, për në Itali ku do të vuaj edhe dënimin.

Njoftimi i policisë:

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë. 

Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 40-vjeçari i dënuar me 8 vjet burg për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shijak, në bashkëpunim me strukturat e DVP Durrës, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacionit me Interpol Tirana, bënë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin me qëllim ekstradimin drejtë Italisë, të shtetasit:

Blerim (Bekim) Troca, 40 vjeç, banues në Shijak, Durrës.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Santa Maria Capua, Itali, e ka dënuar me 8 vjet burgim për veprën penale “Marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitura”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejtë Italisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img