Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Prej 10 ditësh zhgaravitet Monumenti i Pavarësisë në Vlorë, askush nuk kujtohet t’i heqë (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Skulptura gjigande e Monumentit të Pavarësisë në Sheshin e Flamurit në Vlorë është zhgaravitur me disa grafite.

Mësohet këto grafite kanë mbi 10 ditë që janë bërë, por askush nuk është kujtuar për t’i fshirë. Deri tani dihet se ky monument është nën përgjegjësi të Drejtorisë së Monumenteve të Kulturës.

Ky shesh me një arkitektura italiane ka një rëndësi të veçantë në historinë e vendin tonë, pasi është monumenti i shpalljes së pavarësisë.

Si duket asnjë punonjës nuk është interesuar për të fshirë zhgaravitjet dhe shkrimet në këtë monument, i cili është objekt i vizituar më së shumti në Vlorë nga turistët.

grafitet

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img