Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
2.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
39 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
38 °
E premte, 30 Korrik, 2021

Prej 10 ditësh në flakë, shuhet zjarri në Malin e Tomorrit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej 10 ditësh Mali i Tomorrit ka qenë i “pushtuar” nga flakët.

Edhe pse që prej ditës së parë forcat zjarrfikëses kanë qenë në vendin e ngjarjes, për shkak të temperaturave të larta dhe erës që favorizonte flakët ka qenë e vështirë të bëhet shuarja e tyre.

Por pas 10 ditësh bëhet me dije se është bërë i mundur të shuhen dhe të neutralizohen flakët.

Më shumë

spot_img
spot_img