Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

“Prehu në paqe”, me “zemrën e këputur” Stresi jep lajmin e trishtë: Shpirti im qofsh i xhenetit, të kam jetën borxh

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Reperi shqiptar Stresi ditën e sotme ka humbur një prej personave të tij më të shtrenjtë, gjyshin.

Përmes një postimi në rrjetet sociale me zemrën e “këputur” dhe në hidhërim të thellë ai ka bërë me dije për fansat lajmin e trishtë.

Krah fotos së gjyshit të tij të ndjerë, Stresi e ka falenderuar për gjithçka që ai ka bërë për të dhe tani që ai nuk është më do i mungojë.

“Ali Mulaj të kam jetën borxh. Shpirti im ti qofsh i xhenetit. Gjyshi im më ke kput zemrën. Faleminderit që më ngjite emrin Arkimed, faleminderit gjysh për çdo rregull që ti theve që prindërit e mi të dhan për mu. Gjysh ti ishe balsami i shpirtit tim. Do të dua gjithë jetën time. Prehu në paqe Gjysh”, shkruan Stresi.

“Mjeshtri I Madh”, Ali Mulaj u nda nga jeta në moshën 92-vjeçare. Ai ka qenë një nga themeluesit e Ansamblit “Dardania” dhe njihet nga të gjithë për pjesëmarrjet e shumta në festivalet kombëtare dhe shumë evente si intrumentist virotuoz.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img