Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Preç Zogaj e tregon për herë të parë: I thashë Bashës që të shkoja unë dhe t’i kërkoja Berishës të mos kandidonte për deputet, ja çfarë më tha

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Preç Zogaj ka treguar për herë të parë mbrëmjen e sotme se i ka kërkuar Bashës që të shkojë t’i kërkojë Berishësë që të mos kandidonte në zgjedhjet e 25 prillit.

Ai u shpreh se Basha nuk e ka lejuar, pasi nga respekti dhe mirënjohja për Berishën, vendosi ta zgjidhte vetë çështjen e ish-kryeministrit.

Fevziu: A mund ta zgjidhte çështjen e Berishës para zgjedhjeve. Pas 8 viteve, të mos ishte më deputet?

Zogaj: Unë e kam shtyrë Bashën, i kam kërkuar edhe një gjë. “A t’i shkoj unë Berishës”, i kam thënë. A më delegon të shkoj ta takoj, ai më pret. T’i them, a do ta lëmë këtë djalin të krijojë profilin e tij?”. Nuk më la të shkoja, pasi kishte respekt dhe mirënjohje për Berishën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img