Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
31 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Pranohet kërkesa e Hashim Thaçit, do të përfaqësohet në Hagë nga avokati që ka mbrojtur gjeneralin kroat (EMRI-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gregory W. Kehoe do të jetë zyrtarisht avokati i ri i Presidentit Hashim Thaçi në gjyqin në Hagë.

kehoe gregory w large
Gregory Kehoe

Gjatë muajve të kaluar Thaçi mbrohej nga David Hooper, por kërkoi zëvendësimin e tij dhe Gjykata Speciale e ka pranuar kërkesën.

Dhomat e Specializuara të Gjykatës gjithashtu e kanë akredituar avokatin e ri pranë institucionit.

Gregory Kehoe është avokat me mbi 30 vjet përvojë dhe ka mbrojtur individë, korporata dhe institucione financiare në nivel kombëtar dhe ndërkombëtar.

Gregory Kehoe ka qenë avokat edhe i gjeneralit kroat Ante Gotovina në vitin 2007 në Tribunalin Special për Ish-Jugosllavinë ku ai u shpall i pafajshëm. Emri i tij, tanimë figuron në listën e 206 avokatëve që kanë të drejtë të përfaqësojnë palët në DSK.

lista

Më shumë

spot_img
spot_img