Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Prangoset ‘spaçatori’ 29 vjeçar në Elbasan, ‘Shqiponjat’ e ndalojnë për kontroll dhe i gjejnë drogë

spot_img

Lajme të ngjashëm

7dc12ebdbfa4c22e112ead1964ec82ca

Një 29 vjeçar është prangosur në Elbasan pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Forcat Shqiponja, i janë gjetur 6 doza kanabis.

Sipas Policisë, u arrestua në flagrancë  shtetasi A.B., 29 vjeç,  banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar nga punonjësit e Policisë së Forcës së Posaçme “Shqiponja”, i janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 6 doza lëndë narkotike e dyshuar të llojit cannabis-sattiva dhe një aparat celular. 29 vjeçari ushtronte veprimtari kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkoitke në doza të vogla.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme proceduriale.

Më shumë

spot_img