Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Prangoset autori i parcelës me drogë në Lezhë; Policia arreston dhe një 18 vjeçar nga Tirana që shpërndante kanabis në Shëngjin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 55 vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës pasi nga kontrolli i territorit me dron, është zbuluar një parcelë me kanabis në Balldre. Siç shihet dhe nga pamjet, shtetasi me inicialet P.Z është prangosur si autor i dyshuar.

“Si rezultat i kontrolleve është evidentuar dhe goditur një rast i kultivimit të bimëve narkotike, në Balldre. Për këtë rast është arrestuar në flagrancë shtetasi P. Z., 55 vjeç, banues në Balldre, pasi dyshohet se ka kultivuar në sipërfaqen e tokës në pronësi të tij, bimë të dyshuara narkotike, të cilat janë asgjësuar me anë të djegies”, njofton Policia.

Po ashtu, në Shëngjin është arrestuar dhe një 18 vjeçar me banim në Tiranë sepse është kapur duke shpërndarë kanabis.

“Gjithashtu, në vijim të kontrolleve u arrestua në flagrancë edhe shtetasi A. D., 18 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik, në Shëngjin, i është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa”, vijon njoftimi.

Materialet procedurale u referuan në Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Më shumë
spot_img
spot_img