PRAG LUFTE: Rriten tensionet, bombardohet fabrika iraliane e armëve

Publikuar tek: bota, më 22:33 14-04-2018 PRAG LUFTE: Rriten tensionet, bombardohet fabrika iraliane e armëve

Një bazë luftarake iraniane ka shpërthyer mbrëmjen e sotme ndërsa raportimet janë ende konflikuale.

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në një depo armësh pranë një fabrike në kufi me Sirinë. Sipas Al-Arabiya fabrika e armëve përdorej nga Hezbollah dhe militantët pro-iranianë.

Disa media raportojnë se fabrika është bombarduar nga avionë të paidentifikuar, por nuk përjashtohet mundësia që shpërthimi të jetë aksidental.

Shpërthimi ndodh vetëm 24 orë pasi koalicioni SHBA-Francë-Britani lëshoi një sërë sulmesh me raketa ndaj ushtrisë së Bashar Al Assad, të cilin e akuzojnë se ka përdorur lëndë kimike kundër popullsisë civile.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi brenda natës, Trump përgëzon për misionin perfekt
‘Vdekja ime reflekton atë që po i bëjmë jetës’, avokati i LGBT i vë flakën vetes »
Article Logic
Execution time: 0.010480880737305
array(1) { ["section"]=> string(72) "prag-lufte-rriten-tensionet-bombardohet-fabrika-iraliane-e-armeve-116931" }