Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
37 %
5.7kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
30 °
Pre
31 °
Sht
30 °
Die
24 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

PR do të jetë në krah të Berishës apo Bashës? Ja si përgjigjet Fatmir Mediu për zgjedhjet e pjesshme në 6 Bashkitë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu foli për zgjedhjet e pjesshme në 6 bashki të vendit, të cilat do të mbahen në 6 Mars.

Ai u shpreh se PR në 30 vite pluralizëm ka bërë koalicion me PD-në, pavarësisht se kush ka qenë në krye të saj, ndërsa nuk dha një përgjigje konkrete kur u pyet se në krah të kujt do të pozicionohet këtë herë, në krah të Bashës  apio Berishës.

“Fatmir Mediu dhe PR ka qenë 30 vite në koalicion me PD-në, pavarësisht kush ka qenë kryetar i saj. Duhet të thërrasim sa më shpejt një tryezë ku të diskutojmë dhe të gjejmë kandidatët e përbashkët. Nëse hyjmë në zgjedhje për të provuar kush ka muskujt më të fortë brenda nesh, vetëm do kënaqim këtë regjim, do të kënaqim Edi Ramën”, tha Mediu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img