Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Pozoi nudo para xhamisë në turqi, modelja e ‘Playboy’ rrezikon burgun (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

07fbf7ccfe8ac459d834e99e2540ec9f

Marisa Papen, modele e “Playboy” rrezikon të dënohet deri në 3 vite burg, pasi pozoi nudo në xhaminë “Hagia Sophia”, në Turqi në vitin 2018, raporton The Sun.

Papen, 27 vjeçe, ngriti burkën që kishte veshur dhe zbuloi pjesët e saj intime në xhaminë e vjetër turke, që tani përdoret si muze.

Sipas The Sun, Zyra e Prokurorit Publik ka lëshuar një urdhër arresti ndaj saj, duke e akuzuar për “mashtrim” dhe “poshtërim publik të sovranitetit të shtetit”.

Dënimi mund të shkojë deri në 3 vite burg për modelen bukuroshe.

Modelja udhëtoi në Turqi me fotografin australian Jesse Ëalker, për një set fotografik dy vite më parë.

Kjo nuk është hera e parë që Papen ka nxitur zemërim për fotografitë e saj lakuriq.

26-vjeçarja bëri tituj në të gjithë botën për polemikat e saj antifetare, të cilat përfshinin pozat nudo në një kryqëzim gjigant në Vatikan.

auto_auto_p-3-407x60015839148651584312428.jpg

Më shumë

spot_img