Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
0.5kmh
75 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Pozitive me Covid-19, ndërron jetë 43 vjeçarja nga Durrësi, e shtruar prej ditësh në Infektiv

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1a97112a6235cb2fdde4bb93668d1ae9

Një 43 vjeçare nga Durrësi ka ndërruar jetë disa ditë pasi ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Bëhet me dije se gruaja e infektuar kishte disa ditë që ishte e shtruar në Spitalin Infektiv, ndërsa ka ndërruar jetë dje. Identiteti i saj nuk dihet ende dhe as nëse ka pasur sëmundje të tjera bashkëshoqëruese.

Gruaja ishte me profesion farmaciste dhe punonte në Fushë-Krujë, ndërsa banonte në Durrës. 43 vjeçarja me inicialet H.S nuk dihet nëse sot do raportohet si rast i Krujës apo i Durrësit pasi ishte me banim në Durrës por tamponi i është bërë në Krujë.

Pritet që Ministria e Shëndetësisë të japë informacion zyrtar për rastin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img