Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
50 %
3.1kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
33 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

EURO 2020/Portugalia dhe Ronaldo “pushtojnë” Budapestin, ylli i Juventusit thyen rekordin e golave në Europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Portugalia ka arritur të fitojë me rezultatin 0-3 në ndeshjen e vlefshme për grupin F në Kampionatin Europian.

Cristiano Ronaldo shënoi një dopietë, duke thyer rekordin e golave të shënuar nga një futbollist në Europian, pasi arriti kuotën e 11 golave të shënuar në 5 Europianët që ka marrë pjesë.

Edhe pse rezultati në fund ishte i thellë, ndeshja e zhvilluar në fushë tregoi të kundërtën, pasi të dy ekipet nuk kishin shumë diferencë nga njëra tjetra. Ndeshja u zhbllokua vetëm në minutën e 84 nga Raphael Guerreiro, ndërsa në minutat 87 dhe 92 do të vinte dopieta e ronaldos.

Në mbrëmje do të zhvillohet supersfida mes Francës dhe Gjermanisë, e vlefshme për këtë grup.

Më shumë

spot_img
spot_img