Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Portieri De Gea alarmon Red Devils për të ardhmen, nuk ka rinovim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Portieri iberik David de Gea alarmon Manchester United duke vënë në diskutim të ardhmen e tij te “Djajtë e Kuq” pasi një tjetër skuadër e elitës së futbollit botëror, Real Madrid ka shfaqur interes konkret për ta transferuar në “Santiago Bernabeu” gjatë merkatos së verës.

18 muaj nga skadenca e kontratës me skuadrën e drejtuar nga trajneri Louis Van Gaal, agjenti i gardianit spanjoll e lë të hapur mundësinë e largimit, duke theksuar se nuk është arritur ende asnjë marrëveshje për rinovimin.

Jorge Mendes, i cili përfaqëson edhe interesat e Cristiano Ronaldos, u pyet nga mediat spanjolle, duke mos e përjashtuar mundësinë që ai të bashkohet me skuadrën e Carlo Ancelottit në harkun e pak muajve.

“David është një lojtar i jashtëzakonshëm. Ai ka një kontratë me ManchesterUnited dhe duhet ta respektojë, por ndonjëherë situata ndryshojnë sa hap e mbyll sytë”, është shprehur portugezi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img