Porsche njofton se i kujt ishte faji në vdekjen e Paul Walker

Publikuar tek: bota, më 16:07 23-11-2015 Porsche njofton se i kujt ishte faji në vdekjen e Paul Walker

Rreth dy muaj më parë vajza e aktorit të famshëm Paul Walker, i cili humbi jetën në vitin 2013 pas një aksidenti tragjik me automjet, paditi firmën e prodhimit të automjeteve “Porsche Cars North American” (PCNA), duke i akuzuar si përgjegjës për vdekjen e babait të saj.

Por Porsche u përgjigj duke thënë se automjeti i përdorur nga Paul Walker ishte modifikuar jashtë fabrikës si dhe ishte përdorur dhe trajtuar keq.

Një një raport prej 7 faqesh, Porsche sqaron se pasagjeri Paul Walker dhe shoferi Roger Rodas ishin plotësisht të vetëdijshëm për rreziqet që i vinin nga drejtimi i automjetit të modifikuar duke udhëtuar me rreth 160 kilometra në orë në momentin e përplasjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shqiptari thërret “Allahu Ekber” dhe therr një 19-vjeçar në Angli, dënohet me 11 vite burg
Nën ndenjësen e 15 vjeçares fshihej bomba që rrëzoi aeroplanin rus »
Article Logic
Execution time: 0.011682987213135
array(1) { ["section"]=> string(67) "porsche-njofton-se-i-kujt-ishte-faji-ne-vdekjen-e-paul-walker-26102" }