Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

“Porositë e fundit”, Basha mbledh “kokat” e protestës në Kavajë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet të mbledhë strukturat e partisë në Kavajë, lidhur me protestën e paralajmëruar për ditën e dielë, datën e zgjedhjeve për kryetar Bashkie në këtë qytet.

Basha do takohet me deputetët që janë në krye të protestës dhe prej disa ditësh tashmë kanë nisur organizimin, Arben Ristani, Edi Paloka, Igli Cara, Flamur Noka dhe Albana Vokshi.

Diskutimet e mbledhjes së orës 19:00 pritet të fokusohen rreth mënyrës së organizimit të protestës.

Sakaq, forca të shumta policie dhe ato anti-terror kanë zbarkuar në Kavajë, ku do t’ë monitorojnë me kujdes protestën e PD-së që ka deklaruar se do bllokojë procesin e votimit.

Më shumë

spot_img