Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Polonia merr vendimin, ndalon lëshimin e vizave për qytetarët rusë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Polonia ka njoftuar ditën e sotme se ka marrë vendimin që të ndalojë lëshimin e vizave për  qytetarët rusë.

Lajmin për ndalimin e vizave e ka bërë me dije Ministria e Punëve të Jashtme polake, teksa tha se po i bashkohen Finlandës, Estonisë, Letonisë dhe Danimarkës në përpjekjet për të nisur një ndalim në mbarë BE-në për lëshimin e vizave turistike për rusët.

Zëvendësministri i Jashtëm tha se vendi i tij ishte në favor të vendosjes së më shumë sanksioneve nga BE ndaj Rusisë për luftën në Ukrainë. Kjo përfshin edhe pezullimin e traktatit të lehtësimit të vizave për qytetarët rusë.

 

Më shumë
spot_img
spot_img