Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Polonia fiton me një gol ndaj Shqipërisë, kuqezintë nuk shënojnë dot pas rasteve të shumta

Lajme të ngjashëm

Kombëtarja shqiptare e futbollit është mundur me rezultatin 1-0 nga Polonia në ndeshjen e parë të eleminatoreve të Euro 2024.

Ndonëse kuqezinjtë kanë dhuruar emocione falë rasteve të shumta që kanë patur në fushën e blertë të Varshavës, nuk kanë arritur të barazojnë për më shumë se 70 minuta, pas golit të pësuar në pjesën e parë.

Aktualisht Çekia renditet në vendin e parë të Grupit E me 4 pikë, ndjekur nga Polonia me 3, Moldavia 2, Ishujt Faroe 1 dhe Shqipëria 0.

Më shumë