Pollo:Neorilindja në arsim si një tullumbace e plasur,investimet do të ulen me 36%

Publikuar tek: politike, më 16:26 09-08-2015 Pollo:Neorilindja në arsim si një tullumbace e plasur,investimet do të ulen me 36%

Deputeti demokrat Genc Pollo deklaron se qeveria synon të ulë buxhetin për investimet në arsim. Sipas tij, në projektbuxhetin e hartuar nga qeveria investimet do të ulen me 36%.

“Investimet në arsim në p/buxhetin qeverisë do të ulen me 36% (1.3 mrd Lekë apo 10 mio €). Neorilindja në arsim, nje tullumbace e plasur”, shkruan Pollo në rrjetet sociale.

Reforma e ndërrmarrë në sitemin e Arsimit nga “qeveria Rama” ka shkatuar vazhdimisht debate publike midis maxhorncës, opozitës dhe grupeve të interesit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091609954833984
array(1) { ["section"]=> string(87) "pollo-neorilindja-ne-arsim-si-nje-tullumbace-e-plasur-investimet-do-te-ulen-me-36-18072" }