Tirana
broken clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1kmh
75 %
Hën
10 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
9 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Pollo: Ndryshimet Kushtetuese duhen bllokuar me çdo kusht, deri tek dalja e popullit në rrugë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d1074526f4fc1f3889d39fdfbafffa07

Ish-deputeti i PD Genc Pollo është shprehur se Ndryshimet Kushtetuse duhet të ndalohen me çdo kusht.

Pollo në një intersistë për gazetaren Nisida Tufa në emisioni ‘Kjo javë’ tha se Ndryshimet Kushtetuse duhen ndalur me çdo kusht, nga pozicionet politike, te diplomacia deri te populli në rrugë.

Ndër të tjera Pollo është shprehur se në sondazhe PD kryeson mbi PS, 

 “Për sa kohë që sondazhet nuk janë publike mund të spekulohet me sondazhet por ajo që mua më thonë është së opozita është pikë të qenësishme para PS. Kështu rezulton, nuk duhet t’ju habisë se jemi në vitin e 7-8 të qeverisë, kur Rama e pranon me gojën e tij se kemi probleme dhe deficite… Nëse do kemi kulturën e publikimit të sondazheve që çdo udhëheqje të shohë ç’duhet bërë kjo do ishte një gjë pozitive, dhe mbi këtë bazë mund të flisnim. Por në vitin e 8 është normale që opozita të jetë para ajo që nuk është normale që shumica të ketë rënie, ajo që nuk është normale është të tentosh të ndryshosh kushtetutën që të fitosh 3 deri në 7 deputetë, kjo duhet ndaluar me çdo kusht nga pozicionet politike, te diplomacia deri te populli në rrugë”,- tha Pollo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img