Hapësire reklamuese

Politikë

VIDEO/ Protestuesit tentojnë të çajnë me “kokë” kordonin policor, shtyjnë efektivët dhe i godasin me gurë

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Protestuesit tentojnë të çajnë me
Pamje nga protesta

Situata është tensionuar gjatë protestës së opozitës para ambienteve të Kuvendit. Demokratët po protestojnë si jashtë dhe brenda Parlamentit në Kuvend.

Në seancë plenare janë deputetët ata të cilët po “përplasen”  me kolegët socialistë, ndërsa jashtë janë qytetarët ata që po konfortohen me forcat e rendit.

Siç shihet dhe në pamjet e siguruara nga newsbomb.al protestuesit po tentojnë të çajnë kordonin policor të vendosur para Kuvendit. Gjithashtu, ata nuk kanë kursyer të godasin efektivët e policisë duke hedhur në drejtim të tyre, molotovë, gurë si dhe fruta.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese