Hapësire reklamuese

Politikë

VIDEO/ "Nuk i jep rrogat punëtorëve", Agron Shehaj nuk ia përton Adriatik Lapajt: Vjehrri jot kryeprokuror, u hoq nga SPAK

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ "Nuk i jep rrogat punëtorëve", Agron Shehaj nuk ia
Agron Shehaj - Adriatik Lapaj

Një debat të ashpër ka pasur në studio mes deputetit Agron Shehajt dhe Adriatik Lapajt. Debati i ashpër ka nisur pasi në një moment Lapaj tha se Shehaj nuk u jep pagat punonjësve të tij.

Në atë moment ka eskaluar debati në tone të larta, ku Shehaj i ka përmendur edhe vjehrrin Lapajt, duke thënë se ai është shkarkuar nga SPAK.

Pjesë nga debati në “Open”  në “News24”:

Agron Shehaj: Do na thuash ndonjë gjë për vjehrrin që ka qenë kryetar i gjykatës në Sarandë dhe u hoq me të njëjtin patos nga SPAK. Lëri gënjeshtrat. Ne po flasim hapur këtu, jo me gënjeshtra. Më jep mua një shembull se kush ka thënë që un nuk jam rrogat. Më sill njërin këtu.

Lapaj: Do ta sjell unë një emër

Shehaj: Nga ata 50 mijë që kam punësuar më sill vetëm një emër.

Lapaj: Ti ke qënë në një parti të korruptuar. Ti...

Shehaj: Ik se smerrem me gënjehstrat e tua.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese