Hapësire reklamuese

Politikë

VIDEO/ Me këngë dhe valle, të veshur kuqezi shqiptarët e Italisë presin kryeministrin Edi Ramën

Shkruar nga Newsbomb
VIDEO/ Me këngë dhe valle, të veshur kuqezi shqiptarët e
Emigrantet shqiptare presin Edi Ramen

Me qindra shqiptarë të Italisë janë duke pritur kryeministrin Edi Rama pranë Milanos në një pallat sporti Busto Arsizio.

Atmosfera shihet e ndezur, ku shqiptarët janë veshur kuqezi, ndërsa këndojnë dhe kërcejnë nën ritmet e muzikës shqiptare.

Kreu i qeverisë ka ndarë këto pamje nga Italia teksa shkruan: “Po viiiiiij”, shkrim që e ka shoqëruar me disa zemra të kuqe.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ka nisur një tur nëpër Evropë për t’u takuar me emigrantët shqiptarë. Ky është takimi i dytë që kryeministri do të zhvillojë në Itali, pas ati të 12 majit në stadiumin “Galatsi” në Athinë.

Po ashtu kreu i qeverisë ka parashikuar po ashtu një takim me shqiptarët në Londër dhe me ata në Gjermani.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese