Hapësire reklamuese

Politikë

Ulsi Manja zbardh takimin me ambasadorin britanik: Shprehëm mbështetjen për reformën në drejtësi dhe trajnimin e gjyqtarëve

Shkruar nga Newsbomb
Ulsi Manja zbardh takimin me ambasadorin britanik: Shprehëm
Foto nga takimi

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka zhvilluar një takim me ambasadorin britanik Alastair King-Smith dhe delegacionin britanik të gjyqësorit.

Manja teksa ndan foto nga takimi, shkruan se kanë diskutuar shkëmbimin e përvojave, mbështetjen për reformën në drejtësi, forcimin e kapaciteteve trajnuese të Shkollës së Magjistraturës, digjitalizimin e sistemit të drejtësisë, si dhe trajnimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve.

“Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar po njeh zhvillime të reja pozitive!

Takim produktiv me Ambasadorin britanik, Alastair King-Smith dhe delegacionin britanik të gjyqësorit, i kryesuar nga gjyqtari me eksperiencë, LJ Dingermans, ku diskutuam shkëmbimin e përvojave, mbështetjen për reformën në drejtësi, forcimin e kapaciteteve trajnuese të Shkollës së Magjistraturës, digjitalizimin e sistemit të drejtësisë, si dhe trajnimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve”, shkruan Manja në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese