Hapësire reklamuese

Politikë

“Shqipëria gati për të pritur botën”, Rama: Po ngjitemi lart, kryesojmë në rritjen e trafikut të pasagjerëve

Shkruar nga Newsbomb
“Shqipëria gati për të pritur botën”, Rama: Po
Fotomontazh/ Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka dalë këtë të martë me statistika duke vërtetuar edhe njëherë që Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit.

Teksa krahason statistikat me vitin 2019, kreu i qeverisë shkruan se tashmë vendo ynë po kryeson në rritjen e trafikut të pasagjerëve.

Në fund të postimit të Rama thekson se vendi ynë tashmë është gati për të mirëpritur botën!

“Ne po ngjitemi gjithnjë e më lart. Krenar të ndajmë që Shqipëria kryeson edhe në rritjen e trafikut të pasagjerëve në shkurt në krahasim me vitin 2019. Vendi ynë i bukur është i hapur, i lulëzuar dhe gati për të mirëpritur botën”, shkruan Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese