Hapësire reklamuese

Politikë

Shkaktoi kaos në Kuvend, Etika përjashton për 10 ditë Flamur Nokën

Shkruar nga Newsbomb
Shkaktoi kaos në Kuvend, Etika përjashton për 10 ditë Flamur
Foto nga seanca

Sekretariati i Etikës ka përjashtuar për 10 ditë deputetin e Partisë Demokratike, Flamur Noka, i cili shkaktoi kaos dhe zhurmë në seancën e së enjtes.

Është dhënë masë disiplinore vetëm për Flamur Noka, ndërsa Partia Socialiste kërkoi masë dhe kreun e grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhin, për Edi Palokën, Ervin Salianjin dhe Luan Baçin.

Por masë është marrë vetëm për Nokën. Kujtojmë që kërkesë e PS erdhi pasi seanca plenare e së enjtes u zhvillua mes kaosit dhe zhurmës, ku deputetët e opozitës bllokuan disa herë foltoren, duke bërë që seanca të ndërpritej disa herë radhazi.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese