Hapësire reklamuese

Politikë

Seanca në Kuvend nuk gjen qetësi, ndërpritet për herë të tretë

Shkruar nga Newsbomb
Seanca në Kuvend nuk gjen qetësi, ndërpritet për herë
Seanca ne Kuvend

Është ndërprerë për herë të tretë seanca plenare në Kuvend, pasi deputeët e opozitën janë ngritur të gjithë në këmbë dhe kanë bllokuar foltoren.

Ata kanë bllokuar foltoren pasi nuk është pranuar kërkesa e kreut të grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, i cili ka kërkuar mocion me debat në lidhje me reportazhin e RAI3.

Pasi kërkesa e tyre u rrëzua opozita ka bllokuar foltoren, pavarësisht tërheqjes së vëmendjes së Nikollës për të vijuar normalisht seancën, deputetët kanë qëndruar në këmbë e disa u kanë rënë tavolinave me grusht. Kjo ka bërë që seanca të ndërpritet për herë të tretë sot.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese