Hapësire reklamuese

Politikë

Rezoluta antikorrupsion u miratua në Kuvend, reagon Meta: Poshtërim ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi

Shkruar nga Newsbomb
Rezoluta antikorrupsion u miratua në Kuvend, reagon Meta: Poshtërim
Kreu i PL, Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pasi në Kuvend u miratua projektrezoluta  antikorrupsion e propozuar nga Partia Socialiste.

Ilir Meta me anë të në rrjetet sociale shkruan se “rezoluta është një tjetër poshtërim i tij ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi që punon vetëm me diktat dhe regji”.

Presidenti i PL, thekson se “çdo veprim i drejtësisë të re ka qenë shumë i vonuar, selektiv dhe vetëm si presion i denoncimeve të forta dhe konkrete të opozitës”.

“Ramaforma i ka vendosur nën kontroll absolut institucionet e drejtësisë duke i kthyer në shtojca të mazhorancës aktuale që veprojnë vetëm me regji për të garantuar pandëshkueshmërinë e Edi Ramës përgjegjësit dhe përfituesit të korrupsionit të përbindshëm shtetëror.

Rezoluta është një tjetër poshtërim i tij ndaj të ashtuquajturës reformë në drejtësi që punon vetëm me diktat dhe regji.

Çdo veprim i drejtësisë të re ka qenë shumë i vonuar, selektiv dhe vetëm si presion i denoncimeve të forta dhe konkrete të opozitës”, shkruan ai ndër të tjera.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese