Hapësire reklamuese

Politikë

Rama u kujton emigrantëve vitet e errëta të eksodit, shqiptarët në sallë shpërthejnë në lot

Shkruar nga Newsbomb
Rama u kujton emigrantëve vitet e errëta të eksodit,
 

Emigrantët shqiptarët kanë kujtuar vitet e vështira që u është dashur të hasen në 1990 gjatë eksodit, ku mijëra shqiptarë u nisën për në Itali. Vend që e shihnin si një “derë” për jetën më të mirë.

Në një video janë përmbledhur momentet e vështira të shqiptarëve që u deshën të hasen ato vite. E ku disa prej tyre humbën e jetën rrugës për Itali. Këto momente kanë Bërë që shumë shqiptarë që janë të pranishëm të shpërthenin në lot.

Por klipi ka treguar edhe që shqiptarët dinë tja dalin, pasi ka treguar momentet se si Elsa LiLa, Ermal Meta, Alketa Vejsiu dhe shumë shqiptarë të tjerë kanë shkëlqyer në skenat italiane, duke na bërë të gjithë krenarë.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese