Hapësire reklamuese

Politikë

Rama nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Prishtinë: Tani mund të vij pa marrë leje

Shkruar nga Newsbomb
Rama nderohet me “Çelësin e Qytetit” në
Pamje nga dorëzimi i Çelësit të Qytetit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama i ka dorëzuar kryeministrit Edi Rama “Çelësin e Qytetit”.

Kryeministri shprehu mirënjohjen e tij dhe tha se ndihet i nderuar që e mori “Çelësin”nga kreu i Prishtinës, kryeqytetit tjetër të shqiptarëve.

Gjatë fjalës së tij pasi mori në dorë “Çelësin”, Rama shtoi edhe një batutë duke thënë se tani është e sigurtë që mund të vij pa marrë leje se kam "Çelësin" me vete.

I nderuar të marr çmimin “Çelësi i Qytetit” nga Përparim Rama, Kryetari i Komunës së Prishtinës, kryeqytetit tjetër të shqiptarëve”,- shkroi Rama në Facebook.

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Kosovë, në një vizitë zyrtare në prag të festimeve për 25 vjetorin e çlirimit nga forcat serbe.

Gjatë kësaj vizite, Rama është pritur nga Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani si dhe mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare “Rugova dhe Perëndimi”, në nder të Presidentit, Ibrahim Rugova.

Pas kësaj, kryeministri është takuar edhe me kryetarin e Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ku diskutuan për marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese