Hapësire reklamuese

Politikë

Rama ndan pamje nga punimet në kantierin e Urës së Bilçës: Investim strategjik për Beratin

Shkruar nga Newsbomb
Rama ndan pamje nga punimet në kantierin e Urës së
Pamjet nga punimet

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me pamje nga kantieri i Urës së Bilçës në Berat.

Rama teksa ndan pamje nga punimet shkruan se kjo urë është një ndër investimet më strategjike për qytetin që do e kthej Bilçën në një lagje më vete të Beratit të UNESCO-s, duke hapur një prespektivë të re zhvillimi edhe për ekoturizmin e këtyre zonave.

“MIRËMËNGJES dhe me kantierin e Urës së Bilçës në Berat, një ndër investimet më strategjike për qytetin që do e kthej Bilçën në një lagje më vete të Beratit të UNESCO-s, duke hapur një prespektivë të re zhvillimi edhe për ekoturizmin e këtyre zonave, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese