Hapësire reklamuese

Politikë

PS mbledh pasdite Grupin Parlamentar, i pranishëm edhe Rama

Shkruar nga Newsbomb
PS mbledh pasdite Grupin Parlamentar, i pranishëm edhe Rama
Edi Rama ne mbledhjen e Grupit Parlamentar te PS

Kryeministri Edi Rama do të mbledhë sot pasdite Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste. Po ashtu janë vënë në dijeni të gjithë deputetët, për të qenë të pranishëm.

Gjithashtu pritet që kryeministri Edi Rama të mbajë fjalën e tij para deputetëve socialistë. Sakaq, ende nuk dihen se për çfarë do të diskutohet, apo mesazhet që Rama do t’u japë.

Kujtojmë se hera e fundit që kreu i qeverisë ishte në një mbledhje të grupit parlamentar ishte data 7 maj, kohë kur njoftoi krijimin e një komisioni të posaçëm anti-korrupsion dhe një draft-rezolutë për thellimin e reformave për mirëqeverisjen, sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsionit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese