Hapësire reklamuese

Politikë

Pas Greqisë, Rama sot takim me shqiptarët në Itali

Shkruar nga Newsbomb
Pas Greqisë, Rama sot takim me shqiptarët në Itali
FotoArkiv nga takimi Ramës në Greqi

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e sotme një takim me emigrantët shqiptarë në Itali. Takimi do të zhvillohet në orën 11:00 në *Viale Gabardi, 43, 21052 Busto Arsizio VA.

Rama pritet që së bashku me disa ministra dhe kryebashkiakë ditën e sotme të jenë në ittali, ku do takohen me shqiptarët që jetojnë dhe punojnë atje.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ka nisur një tur nëpër Evropë për t’u takuar me emigrantët shqiptarë. Ky është takimi i dytë që kryeministri do të zhvillojë në Itali, pas ati të 12 majit në stadiumin “Galatsi” në Athinë.

Po ashtu kreu i qeverisë ka parashikuar po ashtu një takim me shqiptarët në Londër dhe me ata në Gjermani.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese