Hapësire reklamuese

Politikë

Partia Demokratike organizon protestë kombëtare, ja kur do të mbahet

Shkruar nga Newsbomb

Partia Demokratike organizon protestë kombëtare, ja kur do të

Partia Demokratike do të mbajë një protestë kombëtare më 12 ose 13 korrik. Lajmi është bërë i ditur për mediat nga gazetari Osman Stafa.

Data e saktë do të vendoset në mbledhjen e Kryesisë së PD, që do të mbahet sot në prën 18:00. Të njëjtat burime bëjnë me dije se për shkak të temperaturave të larta, protesa është menduar që të zhvillohet rreth orës 20:00, duke evituar kështu diellin dhe vapën ekstreme.

Sipas Berishës, Edi Rama duhet të dorëhiqet dhe vendi të drejtohet nga një qeveri teknike. Po ashtu kjo protestë vjen pas vendimit që Gjykatës së Apelit, e cila i dha ish-kryeministrit Sali Berisha vulen e PD.

Sakaq, qeveria Rama është përballur me akuza për lidhje të supozuara me krimin, ku vlen tyë theksohet afera e inceneratorëve apo investimimet e  Rai 3 në Itali.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese