Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Politikë

Analisti Bushati: Rama hipokrit me 21 janarin

Analisti Andi Bushati ka folur ashpër për hipokrizinë sikurse e quajti ai të Edi Ramës për 21 janarin. “Duhet të kuptojmë se Rama është...

KQZ hap vende të reja pune me rrogë 600 mijë lekë

Më në fund do të hapen fronte të reja pune. Kështu Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi në mbledhjen e djeshme caktimin e masës së...

Ish-deputeti i PS Arben Isaraj: Për 21 janarin duhet vënë drejtësi

Ish-deputeti i  Partisë Socialiste ka reaguar sot në ‘’Facebook” në lidhje me të vërtetën e ngjarjeve të 21 Janarit dhe harresën që u është...

Çmimi i Naftës/ PD dhe qytetarët kritika ndaj Ramës

Edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbështetur protestën duke e konsideruar atë si “refuzimi i çdo shqiptari për të shpenzuar dyfishin për naftën...

Felaj: 21 janari, mekanizëm alternativ për t’u vënë drejtësi

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin  Ermonela Felaj deklaroi sot se edhe pse nuk është bërë drejtësi për 21 Janarin, qeveria nuk e...

“21 janari”/ Rama premton drejtësi, qytetarët të revoltuar

Në përkujtim të katër viktimave të “21 janarit”, kryeministri Edi Rama ka premtuar nëpërmjet facebook-ut, drejtësi për tragjedinë  e ndodhur katër vjet më parë...

Berisha: Ja sa i varfër është Ermal Hoxha, fotot e makinave luksoze të tij

Berisha ka publikuar disa foto me makina luksoze, të cilat pretendon se janë pronë e nipit të ish-diktatorit Me një postim...

Dade kundër Bushatit për ligjin e Shërbimit të Jashtëm

Kryetarja e këtij komisioni, Arta Dade duke kontestuar ligjin e ri, u shpreh se ligji ekzistues garanton konsolidimin e shërbimit diplomatik dhe lejon qeveritë...

Bamir Topi: Berisha vrau nga dritaret e Kryeministrisë

  Bamir Topi, kreu i FRD-së, ka akuzuar Sali Berishën si vrasësin e 4 jetëve në ngjarjet e 21 Janarit. “Berisha vrau nga dritaret...

Ristani: Shqiptarët të pasigurtë me përmasat që ka marrë krimi. Reagon edhe PS

Në një dalje publike nga selia e PD-së, deputeti Arben Ristani ka akuzuar qeverinë për selektivitet në fushatën siç e ka quajtur ai represive...

Lajmet e fundit