Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Politikë

Dako paralajmëron fitoren e tij në Durrës me foto festive, “Mirënjohjeeee!’’

Vangjush Dako që po parandjen fitoren në Durrës, edhe për shkak të rezultateve të kutive të fundit që e diferencojnë nga votat e rivales...

Veliaj shpall fitoren, festë para selisë së Partisë Socialiste. Veliaj: S’jemi pushtuesit e rinj

Erion Veliaj ka shpallur sot fitoren, në një atmosferë feste para selisë së Partisë Socialiste. Nën mbështetjen, duartrokitjet dhe brohorimat e militantëve të majtë,...

KQZ thirrje numëruesve: Shmangni pushimet e shpeshta, të vazhdojë pa ndërprerje procesi i numërimit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ju ka bërë thirrje të gjithë personave të angazhuar me procesin zgjedhor dhe kryesisht komisionerëve të numërimit të vijojnë punë ...

KQZ raporton shifrat paraprake të përqindjes së partive në zgjedhje, ja kush kryeson

Komisioni Qëndror i zgjedhjeve raporton shifrat paraprake të partive në rrang vendi. Sipas përqindjeve, në qarqet kryesore është në avantazh Partia Socialiste. Në Gjirokastër...

Luan Rama: Në Pogradec u bë pazar me votën, kemi votuar 100% kandidatët e ASHE

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, në një deklaratë të fundit ka deklaruar se me votën është bërë pazar, duke sjellë në vëmendje...


Lajmet e fundit