Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Politikë

Bushati: Kosova konfirmoi që Basha s’ka mbajtur premtimet. Bozdo: Rama do e marë shpullën më 21 qershor

Deputeti i PS Ervin Bushati tha në një deklaratë për mediat se kreu aktual i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha nuk ka mbajtur asnjë...

Nishani-zyrtarëve për largimet masive: Dilni nga zyrat e shtetit dhe takoni banorët

Presidenti Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim me banorët e Shishtavecit në Kukës, nga ku u ka bërë thirrje shqiptarëve të mos largohen...

Dashamir Tahiri: Mbështesim kandidatin e PD në Vlorë. Jo pazar me çështjen çame

Deputeti i PDIU dhe kreu i kësaj partie, Dashamir Tahiri i është përgjigjur deklaratave të Idrizit duke theksuar se për çështjen çame nuk mund...

Vangjel Dule vijon fushatën me flamurin e “vorio epirit”

Ndonëse u kritikua pas daljes në media me të ashtuquajturin flamuri i “vorio epirit”, Vangjel Dule duket se ka vendosur të zhvillojë një fushatë...

Idrizi: Tahiri ka agjendë ndryshe nga PDIU, në Vlorë mbështesim Dritan Lelin

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar sot një takim me strukturat e kësaj partie në qytetin e Vlorës. Në një mbledhje që ka...

PD zyrtarizon Hajredin Bakiasin për Bashkinë e Skraparit

Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidatin Hajredin Bakiasi për Bashkinë e Skraparit. Hajredin Skrapari do të jetë përballë kandidatit të së majtës Nesim Spahiu në...

“Takimi me Frrokun”/ Meta: Braho të jap shpjegime. Deputeti: Në spital për arsye personale, nuk u takova me Frrokun

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka kritikuar ashpër njërin prej personave më të afërt të tij, deputetin e LSI-së, Spartak Braho.  Në media...

PBDNJ zyrtarizon kandidatët për Bashkitë Finiq, Konispol, Delvinë dhe Dropull

Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka zyrtarizuar kandidatët e saj për Bashkinë Finiqit, Konispolit, Delvinës dhe Dropullit për zgjedhjet e 21 qershorit....

Meta promovon serat e luleshtrydheve në Lushnje: Do punësojnë 2 mijë banorë

Ilir Meta ka promovuar një biznes të prodhimit të luleshtrydheve në Lushnje. Kreu i Kuvendit së bashku me ministrin e Bujqësisë Panaritin u shprehën...

Kryeministri kosovar-Fatos Klosit: Je gojë e keqe kryespiuni

Përplasje të ashpra mes kryeministrit kosovar Isa Mustafa dhe ish-kreut të SHIK-ut shqiptar Fatos Klosi. Mustafa e quan Klosin ‘’gojë e ligë dhe kryespiun’’,...

Lajmet e fundit