Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022

Politikë

Topalli sulmon Tahirin në Kuvend, e akuzon si mik me Shullazin

Në diskutimin në Kuvend, ish kryetarja e Parlamentit në fjalën e saj ka sulmuar ministrin e Brendshëm duke e akuzuar për lidhje me krimin....

Banka e Shqipërisë/ Sejko guvernatori i ri?

Propozimi i Gent Sejkos nga presidenti Bujar Nishanit për guvernatorin e ri të Bankës së Shqipërisë duket se është pranuar nga kryeministri Edi Rama...

Ndryshimet në Qeveri/Turizmi i kalon Ahmetajt, Gjermeni: Vendim i Ramës

Ndryshime të reja në Qeverinë Rama. Eglantina Gjermenit, ministre e Turizmit dhe Zhvillimit Urban do t’i kufizohen kompetencat. Kjo për faktin se tashmë, miratuar...

Pakti Detar/ Tsipras: Marrëdhëniet e mira Rama-Papandreu duhet ta kishin zgjidhur

Kryeministri i ri i Greqisë Alexis Tsipras, ka thënë se Athina Zyrtare ka mbajtur një qëndrim të gabuar me vendin tonë, në lidhje me marrëveshjen...

Ministrisë së Arben Ahmetajt i shtohet edhe turizmi

Ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj i është shtuar edhe një sektor tjetër në ministrin e tij, ai turizmit. Deri më...

Majko: Dhuna në Prishtinë nisi nga Jabllanoviçi

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe njëkohësisht deputet aktual i PS-së, Pandeli Majko ka reaguar sot në facebook për protestat e dhunshme që u zhvilluan dje...

Protesta për naftën/ PD: Po gjobiten mjetet që ishin në protestë. MB: Nuk kemi marrë asnjë masë

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin se po hakmerret ndaj atyre që ishin në protestën e së hënës. Përmes zëdhënëses së selisë...

PD: Rama të ulë çmimin e naftës dhe të energjisë, ndryshe protesta masive

Partia Demokratike ka dalë prapë në një deklaratë për shtyp, ku i kërkon qeverisë, miratimin e dy projektligjeve që i ka dorëzuar në lidhje...

Braçe: Prokuroria të reagojë, Sali Berisha vret me gojë e pushkë

Deputeti socialist, Erjon Braçe ka kritikuar prokurorë e gjykatës që nuk kanë reaguar për “krimet e Berishës që njollosin gjithkënd”. Braçe...

Kavajë, Engjëll Cara i PD akuza Rroshit për diversion brenda të djathtës

Engjëll Cara, kryetar i PD së Kajavës ka reaguar për ato që i konsideron “provokime të maxhorancës” Brenda radhëve të PD. Disa ditë më...

Lajmet e fundit