Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Politikë

Meta uron 8 Dhjetorin: Koha për një angazhim historik të të rinjve në mbrojtjen e lirisë dhe demokracisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar sot të gjithë shqiptarëve, 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë. Ai shkruan se 32 vite më...

Nga Brukseli në Azerbajxhan, Rama takim me presidentin Aliyev: Vendosëm piketa të rëndësishme konkrete bashkëpunimi

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ndodhet në Azerbajxhan, ku ka zhvilluar një takim me presidentin Ilham Aliyev. Rama shihet i shoqëruar nga zv.kryeministrja, njëherazi...

Ambasada e SHBA mesazh për Ditën e Rinisë: Nderim për ata studentë që kërkuan ndryshime politike dhe demokraci për vendin e tyre!

Ambasada e SHBA në Tiranë ka kujtuar sot, më 8 dhjetor Ditën e Rinisë në Shqipëri. Përmes nj njoftimi në faqen zyrtare ambasada shkruan se...

Begaj mesazh për Ditën e Rinisë: Idealet e studentëve të ‘90 duhet të na frymëzojnë për të punuar me përgjegjësi

Presidenti Bajram Begaj ka ndarë një mesazh në Ditën e Rinisë. Ai shkrua se 8 dhjetori i 32 viteve më parë i studentëve të...

“Shqipëria ka kapjen më të lartë të shtetit”, Vasili: Vendi në ditë të zeza me Edvinin, Kosova me fat me Albinin

Deputeti i PL, Petrit Vasili ka reaguar për raportin e fundit ku thuhet se Shqipëria ka kapjen më të lartë të shtetit nga bizneset...

Me vargjet e Migjenit, Rama urim për 8 Dhjetorin: Rini, thueja kangës ma të bukur që di

Kryeministri Edi Rama me vargjet e Migjenit uron të rinjtëpër 8 dhjetor, Ditën e Rinisë. Kryeministri uron te rinjtë teksa shkruan “Rini, thueja kangës...

Shehaj: Partia Demokratike nuk është më e përçarë

Në Shtetet e Bashkuara po mbahet një forum i Partive të djathta konservatore ku po merr pjesë edhe Partia Demokratike. Mes deputetëve demokrat që ndodhen...

“Janë përfshirë shërbime inteligjente të huaja”, Nikoll Lesi për sulmin ndaj Berishës: Grushti do kthehet në ortek në kryeministi, Berisha-Meta kanë përgatitur…

Botuesi i Koha Jonë, Nikoll Lesi beson se shërbime inteligjente të huaja që duan një Ballkan të trazuar janë përfshirë në sulmin e djeshëm...

“Ishte likuidim fizik”, Noka: Berisha u tentua të vritej me një grusht! Eni Vasili: S’ka vdek njeri nga një grusht…

Deputeti demokrat Flamur Noka thotë se ditën e djeshme ishte planifikuar eleminimi fizik i Sali Berishës. Sipas Nokës, 31-vjeçari Gerti Shehu do e ekzekutonte Berishën...

“Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja”, trondit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna, pastaj Rama do...

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka i qëndron idesë se qeveria qëndron pas sulmit fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha ditën e djeshme në protestën...


Lajmet e fundit