Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Politikë

Debati për studentët, Balla largohet nga Komisioni i Ligjeve

Një debat i ashpër mes përfaqësuesve të qeverisë dhe Partisë Demokratike është duke u zhvilluar në komisionin e Ligjeve për grevën e studentëve. ...

Ruçi-Tahiri, takim me dyer të mbyllura në Kuvend

Ministri I Brendshëm Sajmir Tahiri ka zhvilluar sot një takim me deputetin Gramoz Ruçi brenda ambjenteve të Kuvendit të Shqipërisë. Mësohet  së takimi i...

Meta: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, garanci për zgjedhjet

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se ndryshimet në Kodin Zgjedhor, forma e përzgjedhjes së kryetarit të KQZ-së si dhe dhënia e pavarësisë së...

Zgjedhjet vendore/ Meta: Ende në negociata me PS-në

Ilir Meta ka deklaruar sot se negociatat mes LSI-së dhe PS-së për kandidatët e bashkive do të vazhdojnë akoma. ''Nuk kemi ende  një marrëveshje finale...

Alibeaj: Jam braktisur nga PD-ja

‘’Për pasojë ndihem i panevojshëm apo i padobishëm, së paku përgjatë këtij procesi. Kjo nuk është braktisje, por të ndihesh i braktisur’’, kështu...

PD-Metës: Interpelancë me Ramën për dhunën ndaj studentëve

Partia Demokratike do dorëzojë në Kuvend një kërkesë ku i bën të ditur Metës se ka nevojë për  një interpelancë urgjente të kryeministrit Edi...

Media/Marrëveshja për vendoret, LSI merr Lezhën, Kukësin, Beratin, Lushnjën, Bulqizën dhe Gjirokastrën, të tjerat PS

Po përflitet në media se mes partive PS dhe LSI është arritur një marrëveshje për ndarjen e bashkive në zgjedhjet vendore. ...

Alibeaj rrefuzon Bashën, largohet nga jeta aktive e PD

Ish ministri i Drejtësisë Enkelejd Alibeaj, ka vendosur të largohet nga jeta aktive e Partisë Demokratike. Sipas burimeve Brenda PD-së shkak për largimin ka...

Basha: Rama ka vetëm ofertën e dhunës, Prokuroria të mos rrijë duarkryq

Kreu i PD-së Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në facebook ka akuzuar kryeministrin Edi Rama si dhunues të të drejtave themelore të njeriut. ...

Tom Doshi dhe Sajmir Tahiri kafe në Rogner në mesditë. Ka paqe mes socialistëve?

Sot larg vëmendjes së medias dhe syve të njerëzve, në qendër të Tiranës në hotel Rogner, është zhvilluar një takim kafe, mes ministrit të...

Lajmet e fundit