Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
83 %
1kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
41 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Politikë

Petrit Vasili: Testimi i mjekëve, arnim i panevojshëm

"Një arnim të panevojshëm "- kështu e ka quajtur kreu i grupit të LSI Petrit Vasili, vendimin e qeverisë për testimin e mjekëve.  Ai...

Testimi i mjekëve/ Berisha: Urrejtja e Ramës, si ajo e të sëmurit për mjekët

Sipas Berishës, provimi i Ramës për mjekët është unik në planet dhe ka në bazë urrejtjen patologjike të pashërueshme të të semurit për mjekët...

Muzeu i Përgjimeve/Rama: Hapja e dosjeve, jo për luftë politike

Hapet në Tiranë për vizitorët “Shtëpia e gjetheve’’, vendi ku kryheshin përgjimet në kohën e diktaturës. Në përurimin e këtij muzeu ishin të pranishëm...

Berisha akuzon ministrin Bushati për lidhje me bandën e kokainës

Sipas Berishës, Bushati ka lidhje të ngushta miqësore dhe familjare me Genci Xhixhën dhe e ka ndihmuar këtë të fundit që të sjelli në...

Përmet, nis gara mes kandidatësh, akuza për makinën kreut aktual

Edhe pse fushata nuk është hapur akoma, duket se gara në qytete të ndryshme, nën zë, ka filluar. Bledi Mane, gazetar, ditën e djeshme...

Rama heq foton e “Shqipërisë së madhe” pas ankesës së Serbisë

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç kishte deklaruar se ambasada e Serbisë në Tiranë i kishte dorëzuar ministrisë sonë të Jashtme një notë proteste...

Takimi Shqipëri-Itali-Serbi, Gentiloni: Mesazh i qartë për Europën

Ministri italian, Paolo Gentiloni është shprehur se ky takim ishte një mesazh i qartë për europën dhe e ka konsideruar anëtarësimin e Shqipërisë dhe...

Bushati-Gentiloni: Brenda vitit mbledhja e përbashkët e qeverive

Bushati ka kërkuar një prani më të madhe të biznesit italian në Shqipëri dhe nënshkrimin e marrëveshjes për njohjen e pensioneve për qytetarët e...

Legalizimet/ Rama në Kavajë: Hapim një faqe të re të rilindjes urbane

Sipas kryeministrit, sot hapet një faqe e re e rëndësishme e rilindjes urbane dhe paralelisht me legalizimin është zgjatur edhe koha e afateve për...

Rama takohet me mjekët: Testimi është domosdoshmëri

Ndonëse edhe gjatë bisedimit me kryeministrin, mjekët e kanë kundërshtuar këtë vendim, Rama duket i palëkundur në qëndrimin e tij Kryeministri...

Lajmet e fundit