Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Politikë

Konflikti/ Nishani: Qeveria kërkon bllokimin me ligj të emërimeve në Gjykatën e Lartë

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka deklaruar se qeveria Rama kërkon të bllokojë përmes ligjit procesin e emërimit në gjyqtarëve në Gjykatën e Lartë,...

Eurokomisioneri Hahn: Reformim i Gjykatës së Lartë dhe KLD-së

Johannes Hahn, Komisioneri për Politikën e Zgjerimit dhe Fqinjësisë për Bashkimin Europian thotë se BE-ja pret nga qeveria shqiptare një angazhim serioz dhe të...

Berisha: Nesër nis stina e protestave mbarëpopullore

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook, u ka bërë thirrje qytetarëve ti bashkohen protestës së nesërme në orën 11:00, për çmimin e...

Shkreli: Basha po shkatërron trashëgiminë e qytetit. Bashkia: Je dallëndyshe e korrupsionit

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (ish-INUK) një ditë më parë njoftoi se ka kallëzuar penalisht kreun e bashkisë, Lulzim Bashën për lejen e...

Berisha: Rama burgos 1007 qytetarë në ditë

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se qeveria e kryeministrit Rama ka arrestuar 38.700 qytetarë në një vit. “Për shqiptarët dhe vendet partnerë...

Braçe: Shtëpinë me Gjethe se përdori vetëm diktatura, edhe Berisha e Gazidede

Deputeti i PS Erjon Braçe, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” tha se Berisha dhe Gazidede kanë përdorur Shtëpinë me Gjethe për të...

ABUZIMI/ Mimi Kodheli udhëton me helikopter nga Prrenjasi në Tiranë

Kur në të gjithë botën, qeveritarët përdorin transportin publik për të udhëtuar, duke shmangur makinat luksoze dhe kostot e mëdha, në Shqipëri ndodh e...

Balla ironizon PD: Pse nuk mbështet heqjen e taksës “ZEN” te karburantet?

Deputeti socialist Taulant Balla ka reaguar në lidhje me protestën e paralajmëruar të PD mbi çmimin e naftës dhe thirrjeve të popullit për t’ju...

PD: Protesta popullore kundër çmimit të karburanteve dhe taksave të larta

E hëna por jo vetëm, do të jetë një ditë proteste mbarëpopullore si e vetmja mënyrë për të kundërshtuar rritjen e çmimit të lartë...

Petrit Vasili: Testimi i mjekëve, arnim i panevojshëm

"Një arnim të panevojshëm "- kështu e ka quajtur kreu i grupit të LSI Petrit Vasili, vendimin e qeverisë për testimin e mjekëve.  Ai...

Lajmet e fundit

spot_img