Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Politikë

PL e gatshme për kandidat të përbashkët, Meta: PD ka 10 vjet në opozitë, votuesit e saj janë të dëshpëruar

Ilir Meta thotë se partia që ai drejton është e gatshme për të garuar me kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore që...

Beteja e fundit me Edi Ramën? Meta: Unë sapo kam nisur, edhe 25 vite këtu do jem se kam dhënë fjalën

Kreu i Partisë së Lirisë, thotë se nuk do të bashkëpunojë më me Edi Ramën, tani dhe në të ardhmen. Ilir Meta foli me...

Tumori i mori jetën, Lindita Nikolla zemërthyer për humbjen e drejtoreshës Dorina Kuka: Një mike e rrallë, do na mungosh!

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka reaguar pas ndarjes nga jeta të drejtorëshës dhe anëtares së këshillit Bashkiak Tiranë, Dorina Kuka. Përmes një postimi në...

“Një mik i mirë që na nderon”, Edi Rama pret kreun e FIFA-s Gianni Infantino

Kryeministri Edi Rama ka pritur pasditen e kësaj të enjteje presidentin e FIFA-s Gianni Infantino. Ai ndan disa foto nga takimi miqësor, ku të...

Alibeaj vijon takimet me deputetët gjermanë, u shpjegon situatën në Partinë Demokratike

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, vijon takimet me deputetët në Gjermani, me të cilët ka diskutuar zhvillimet në Partinë Demokratike dhe...

Yuri Kim flet pas takimit me Begajn: Roli i Presidentit është thelbësor për demokracinë dhe sigurinë kombëtare

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas takimit me presidentin Bajram Begaj ditën e sotme në Presidencë. Diplomatja amerikane shkruan se në  këtë...

Sekuestrohen 4 mijë e 646 metra katrorë të një kulle në mes të Tiranës, Rama: I kalojnë shtetit, opozita s’i ka parë se e...

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar vendimin se janë sekuestruar 4 mijë e 646 metra katrorë të një kulle në mes të Tiranës. Përmes një video-mesazhi...

Presidenti Begaj reagon pas takimit me ambasadoren Kim, ja çfarë u diskutua

Presidenti Bajram Begaj ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim. Begaj ka postuar një foto nga takimi me Kim,...

Shtyhet seanca gjyqësore për Alqi Bllakon, zbulohet arsyeja

Këtë të enjtë ishte parashikuar që të mbahej seanca gjyqësore për ish-deputetin socialist, Alqi Bllako, i cili ndodhet në burg për aferën e inceneratorit...

Amnistia fiskale, delegacioni i BE regaon pas takimit me Ballën dhe Ibrahimajn: Të shqetësuar nga drafti aktual i qeverisë

Delegacioni i BE-së më Shqipëri ka reaguar pas takimit me përfaqësues të qeverisë, ku u diskutua për amnistinë fiskale. Ata shprehen të shqetësuar për draftin...

Lajmet e fundit