Tirana
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
72 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
27 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Politikë

Gjekmarkajt “s’i del e keqja” me Ramën: Do të bëj gjithçka për të mërzitur kryeministrin

Deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Shqipërisë i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit 2021, Agron Gjekmarkaj ka ripërsëritur se zgjedhjet parlamentare nuk do...

PD me reagim zyrtar, i jep fund aludimeve për takimin me Bashën dhe Ramën: Një gënjeshtër për të mbuluar…

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarish në lidhje me lajmin sa i përket se Lulzim Basha u takua ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama...

Zbardhet DEBATI me dyer të mbyllura në PD, Marku: Mua lezhjanët më kërkojnë t’ju mbroj votën me PROTESTA! Të dalim ose të pimë raki...

Është zbardhur debati mes kreut të PD-së dhe deputetëve, në mbledhjen që u zhvillua dje në selinë blu. Pas dilemës për dorëheqjen e Bashës,...

Komisioni i Ligjeve REFUZON datën e Metës: Nesër paraqitu për të dëshmuar!

Komisioni i Ligjeve ka refuzuar datën e propozuar nga presidenti Ilir Meta për përballjen me akuzat nga 50 deputetë të Kuvendit. Me 13 vota pro,...

Zbardhet takimi me Varhelyi, Basha i foli për “masakrën zgjedhore”: U përdorën kriminelë, administrata e u vodhën të dhënat personale

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha denoncoi atë që ai e quan “masakër zgjedhore” te komisioneri i Bashkimit Europian për zgjerimin, Oliver Varhelyi. Basha u...

“Merri këta numra se kanë vota”, Luan Rama nxjerr mesazhet me bashkëpunëtorin e tij në Vlorë: Po lufton me sëmundjen në Itali, më dërgonte...

Nënkryetari i LSI Luan Rama ka publikuar pak më parë disa mesazhe që ka shkëmbyer me një prej bashkëpunëtorëve të tij në Vlorë, i...

Spiropali flet për figurat e njohura të PS që s’morën mandatin: Një sistem i ri që kishte shumë të panjohura, ka vend për të...

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ditën e sotme në një intervistë ka folur për zgjedhjet e 25 prillit. Spiropali është pyetur...

Spiropali e bindur për shkarkimin presidentit: Ilir Meta është rrezik për vendin!

“Ilir Meta është rrezik për vendin”, kështu shprehet ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali. Ajo u shpreh e bindur se mazhoranca do...

Komisioni i Ligjeve mblidhet për Metën: Ka shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën! Kuvendi t’a shkarkojë si President i Republikës (DETAJET)

Komisioni i Ligjeve ka nisur sot punën për shqyrtimin e propozimit të depozituar në Kuvend nga 50 deputetë për shkarkimin e Presidentit të Republikës...

U futën me duar bosh në takimin me Kryemadhin, përfaqësuesit dalin me dy dosje, ja çfarë u dha kryetarja e LSI përfaqësuesve të OSBE

Delegacioni i vëzhguesve të OSBE-ODIHR ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Përfaqësuesit e ODIHR hynë “me duar bosh”...

Lajmet e fundit

spot_img