Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Politikë

Gazetari zbulon bashkëqeverisjen PS-PD dhe ndarjen e pushtetit: Presidente do të jetë Jozefina Topalli, Lulzim Basha kryetar Parlamenti, ndërsa Monika Kryemadhi…

Gazetari Bledi Mane ka zbuluar ditën e sotme se Partia Socialsite dhe ajo Demokratike do të bashkëqeverisin duke filluar nga shtatori.Ai tha në “Top...

Spahiu “gjen fajtorin” për humbjen e partive të vogla më 25 prill: Në Shqipëri s’e ndërrojnë votën brez pas brezi, vrapojnë pas liderëve të...

Kreshnik Spahiu ka komentuar mbrëmjen e sotme humbjen e partive të vogla në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ai tha se në këto zgjedhje nuk...

Rama bën emërimet e para të mandatit të tretë, këto janë dy zv.ministret e reja të kabinetit qeveritar (EMRAT)

Zëdhënësja e fushatës së zgjedhjeve të 25 prillit në PS e cila nuk mundi të marrë mandatin e deputetes është shpërblyer nga kryeministri Rama...

PD padit në Prokurori kryebashkiaken e Roskovecit: Bëri punësime të paligjshme në kohë fushate

Partia Demokratike e degës së Roskovecit ka kallëzuar në Prokurori kryetaren e Bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi. Me anë të një publikimi zyrtar në...

VIZITË E PAPRITUR/ Edi Rama udhëton drejt Italisë, zbulohet axhenda e kryeministrit në shtetin fqinj

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka udhëtuar drejt Italisë, ku ka vizituar muzeun “Galleria degli Uffizi” në Firenze.Në muze Rama është shoqëruar nga...

Murrizi: Celibashi e donte me emra, këta e bënë fletën me numra si gara qensh! Një emigrant më ofroi 3000 franga vetëm të hapim...

Deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Myslim Murrizi ka treguar sot në “Open” se një emigrant i ka shkruajtur atij, madje i ka premtuar 3000...

“Pse na merrni dhe na bëni gjyqin?!”, moderatorja s’e lë të mbarojë fjalinë, Endri Shabani heq mikrofonin dhe largohet nga studio

Kandidati për deputet në qarkun e Durrësit, përfaqësuesi i partisë Nisma Thurje ka hequr mikrofonin dhe është larguar nga studio e emisionit “Open”. Ai...

Mori 4700 vota në tre qarqe, Murrizi: M’i kanë vjedhur! Këta janë bashkë, kanë 31 vite që ndajnë lekët me njeri-tjetrin

Deputeti i Kuvendit, Myslim Murrizi ka shprehur sot në “Open”, për të disatën herë, shqetësimin e tij pas rezultatit të zgjedhjeve, i cili e...

Regjisori ironizon opozitën: Nuk na duhen votimet! Ta lëmë demokracinë, të dalim në rrugë dhe të përleshemi. Më të fortët të hyjnë në kryeministri

Regjisori Pëllumb Kulla ka ironizuar opozitën, përfshirë këtu dhe Presidentin Ilir Meta, për deklaratat e tyre para, por dhe pas zgjedhjeve. Duke analizuar thëniet...

Braçe i falenderon të gjithë për fitoren: S’mora asnjë material nga Divjaka, veç respektit dhe votës. ZERO nga pasuria publike, ZERO për vete dhe...

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka bërë një falenderim publik në rrjete sociale pas fitores së Partisë Socialiste dhe miratimit të zgjedhjeve të...

Lajmet e fundit

spot_img