Hapësire reklamuese

Politikë

Nisin aplikimet për Akademinë Politike të PS, Rama: Mundësi e re për të rinjtë shqiptarë

Shkruar nga Newsbomb
Nisin aplikimet për Akademinë Politike të PS, Rama: Mundësi
Edi Rama

Kryeministri Edi Rama, njëherësh dhe kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka njoftuar se këtë të martë janë hapur aplikimet për t’u bërë pjesë e Akademisë Politike të forcës politike që ai drejton.

Kreu i qeverisë thotë se kjo është një eksperiencë e re për të gjithë të rinjtë dhe të rejat, të cilët duan që të angazhojnë disa orë në javë nga koha e lire, për të mësuar më shumë mbi historinë, idetë, zhvillimet dhe lëvizjet e partive progresiste.

Krah postimit Rama ka bashkangjitur edhe linkun se si të interesuarit mund të aplikojnë në këtë Akademi.

Linku i Aplikimit : https://docs.google.com/.../1FAIpQLScbxOvo17eYxb.../viewform

“U HAPËN APLIKIMET për Akademinë Politike të PS

Një eksperiencë e re për të rinjtë e të rejat që duan të angazhojnë disa orë në javë nga koha e lirë, për të mësuar më shumë mbi historinë, idetë, zhvillimet e lëvizjeve e partive progresiste dhe sigurisht Partinë Socialiste të Shqipërisë, përmes komunikimit me protagonistë të saj, figura të spikatura të së majtës europiane me histori në qeverisjen e vendeve të BE-së, aktivistë në partitë e Internacionales Socialiste apo Partinë e Socialistëve Europianë, pedagogë të teorisë politike në universitete shqiptare e të huaja, si edhe opinionistë e gazetarë të njohur në mediat ndërkombëtare

*Bashkëlidhur linku i sapoçelur i Akademisë Politike në Instagram dhe linku i aplikimit për hyrjen në këtë hapësirë të re të kulturës politike, për të reja e të rinj të interesuar për të pasuruar dijet mbi politikën dhe zhvilluar aftësitë për të bërë së bashku, përmes politikës, ndryshime që nuk bëhen dot vetëm”, shkruan Rama.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese